Spóźniający się okres przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Współżyję z moich chłopakiem, od kilku miesięcy biorę tabletki S..., okres występował zawsze regularnie, a teraz spóźnia się już dzień. Czy to oznacza, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywa Pani pigułki antykoncepcyjne regularnie, zgodnie z zaleceniami i w ostatnim czasie nie występowały u Pani wymioty lub nasilone biegunki oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (np. antybiotyki), to ryzyko ciąży jest w Pani przypadku bardzo małe - mniejsze niż 1%. Najprawdopodobniej okres pojawi się niebawem. Gdyby jednak nie wystąpił podczas całej 7-dniowej przerwy, przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!