Spóźniający się okres, rozdrażnienie, wzdęcia i mdłości a ryzyko ciąży

Mam pytanie na ile miarodajny jest test wykonywany 3 dni po dacie spodziewanej miesiączki z wynikiem negatywnym? Cykle miałam zawsze regularne a dzisiaj już 8 dzień a okresu brak, dodam że dziwnie się czuję i jestem bardzo rozdrażniona, odrzuciło mnie od papierosów i czuję, że z moim brzuchem coś nie tak mam okropne wzdęcia, których nie miałam wcześniej, rano dopóki czegoś nie zjem mam mdłości a zwykle jadłam 2 godziny po przebudzeniu, biegam co godzinę do łazienki i więcej śpię. Możliwa ciąża?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Domowe testy ciążowe dają prawdziwie dodatnie lub prawdziwie ujemne wyniki dopiero 14 dni po ostatnim stosunku. Okres 10 dni to minimum do wykonania tego testu.