Spóźniający się okres u 18-letniej kobiety

Spóźniony okres. Okres spóźnia mi sie 2 dwa dni. Miałam dostac 15.12.2014. Mam typowe jego objawy, miedzy innymi bóle podbrzusza, rozdrażnienie i nadwrażliwość piersi. Objawy wystepuja od kilku dni (ok 4) z pochwy wydziela mi się biały śluz, jest lepki i gęsty. Stosunek odbywalam ze swoim chlopakiem w dzien plodny z prezerwatywa jednak pekla w trakcie. Nie bylo wytrysku. Czy jest duza mozliwosc ze jestem w ciazy czy okres spoznia mi sie przez duza ilosc stresu, czemu mam jedynie jego objawy?

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

W opisanej przez Panią sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Celem wyjaśnienia, polecam wykonanie testu ciążowego lub oznaczenia poziomu beta-hCG w krwi.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Tomasz Budlewski

Kilkudniowe przesunięcie okresu zdarza się więc spokojnie. Proszę poczekać jeszcze kilka dni jeżeli krwawienie nie wystąpi Proszę udać się do ginekologa w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Ryzyko ciąży jest umiarkowane.