Spóźnianie miesiączki a stres

Witam. Mam regularny okres co 28-29 dni. ostatni okres dostałam 10.04.2014r. współzyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia 28.04.2014r.Teraz i się okres spoźnia. Mam matury i jestem zestresowana. Czy jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży czy moze to tylko przez stres mi sie okres spóźnia ??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany zarówno nadmiernym stresem jak i ciążą. W pierwszej kolejności powinna Pani wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy.