Spóźnianie się drugiego okresu po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej Escapelle

Witam odbylam nie zabezpieczony stosunek w sierpniu po tym wzielam tabletke escapelle , a okres po niej przyszedl w spodziewanym terminie. Teraz we wrzesniu okres powinien przyjsc 17/18 wrzesnia uprawialam stosunek nie zabezpieczony lecz przerywany 14/15 wrzesnia gdy wypadaly mi dni bezplodne. Okres wrzesniowy spoznia mi sie juz kilka dni jednak mam wszystkie objawy okresu mialam bol jajnikow , ciezkie piersi i nawet zle humorki. Prosze o odpowiedz czy to ciaza czy skutek escapelle.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może być zarówno wynikiem ciąży jak i zaburzeń gospodarki hormonalnej na skutek zażycia escapelle. Sugeruję cierpliwie poczekać na krwawienie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy.