Spóźnianie się miesiączki po rozpoczęciu współżycia z użyciem prezerwatywy

Witam, kochałem się z moją dziewczyną pierwszy raz, i juz kilka razy minęło. Planowo miała dostać okres 13.09 i się spóźnia. Ona sie teraz bardzo martwi. Za każdym razem zabezpieczaliśmy się prezerwatywą. Ani razu nie pękła, ani nie zsunęła się. Czy jest możliwość aby coś wyleciało dołem prezerwatywy? Czy to normalne że teraz się opóźnia? Dziewczyna ma objawy okresowo bo boli ją podbrzusze i krzyż pleców a tak miała zawsze. Czy jest nakaś możliwość że zaszła? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.