Spóźnianie się okresu a objawy wczesnej ciąży

Dzień dobry, Mam problem spodziewam się okresu, lecz spóźnia mi się narazie dwa dni. Podczas ostatniej miesiączki znaczy pod jej koniec razem z chłopakiem robiliśmy to tzn. jak to mówią "od tyłu". Mam normalne objawy przed miesiączką tzn. trądzik, nerwowość i chęć na słodkie. W dodatku mam taki śluz przeźroczysty i ciągnący. Kilka dni temu znowu zrobiliśmy to z chłopakiem ale były dni niepłodne. Jednak obawiam się, że mogę być w ciąży. Czy to możliwe? Czy po prostu spóźnia mi się okres?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie wiem co ma Pani na myśli pisząc "od tyłu". Jeśli doszło do stosunku, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W takim przypadku sugeruję wykonanie testu ciążowego.