Spóźnianie się okresu po pierwszym stosunku seksualnym

Mam pytanie odnośnie tego, czy okres może spóźnia się po pierwszym stosunku? Mamy 12.01, a okres powinnam mieć 8. Uprawiałam seks kilka razy w grudniu, ale zawsze w prezerwatywie, która nie pękła ani się nie zsunęła, co więcej mój partner nigdy nie dochodził w środku. W ostatnich dniach czułam się dobrze - nie bałam się o ciążę - i do czasu obecnego nie odczuwam bólu piersi, czy innych objawów. Znalazłam informacje, że wielu dziewczynom okres po pierwszym stosunku spóźniał się nawet 2 tygodnie

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jest wiele potencjalnych przyczyn opóźnienia się okresu m.in. stan zapalny dróg rodnych, stan emocjonalny, ale także ciąża. Prezerwatywa i stosunek przerywany nie dają 100% pewności jeśli chodzi o skuteczność. Prawdopodobieństwo ciąży oceniam na stounkowo małe ale warto wykonać test ciążowy lub zgłosić się do poradni ginekologicznej.