Spóźnianie się okresu przez 3 tygodnie

Czy to jest normalnie że spóźnia mi się okres już 3 tygodnie? Mam 14 lat i miesiączkuje od 11 miesięcy dopiero. Nie uprawiałam seksu, tylko i wyłącznie się masturbowałam. Jest to coś groźnego, udać się do ginekologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż powodem opóźnienia okresu jest stres, przeziębienie, zmiana diety, wysiłek fizyczny. Nieregularność menstruacji w twoim wieku nie jest patologia i dość często występuje u dziewczyn w tym wieku. Jeżeli jednak okres nie pojawi się w najbliższym czasie udaj się z opiekunek do lekarza.