Spóźnianie się okresu przy karmieniu piersią

karmie piersią dziecko ma już 9 miesięcy miałam regularny okres a teras spużnia mi się 5 dni dlaczego proszę o porade pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Na początku należy wykluczyć możliwość ciąży u Pani (zrobić test ciążowy). W przypadku ujemnego wyniku przyczyn należy szukać w zaburzeniach hormonalnych-podczas karmienia piersią utrzymuje się wysoki poziom prolaktyny, który może zaburzać cykliczność miesiączek. W takim wypadku gdy krwawienie nie pojawi się w ciągu kilku dni konieczna będzie wizyta u Ginekologa, który po zbadaniu Pani pomoże ustalić przyczynę tego stanu. Pozdrawiam.