Spóźnienia się miesiączki, ból piersi a ryzyko ciąży

Witam. Spóźnia mi się okres, powinnam dostać 14.01, początkowo bolały mnie piersi tak jak zawsze, ale teraz już prawie przestały, uprawiałam seks 5 razy, z prezerwatywami, wszystko było prawidłowo, do wytrysku doszło poza moją pochwą. Ostatni okres miałam 16-20.12. Seks uprawiałam 14,20,25,26,27 grudnia. Uprawialiśmy również petting, obawiam się, że sperma przedostała się do pochwy przez palce( o ile to możliwe). Czy w opisanej sytuacji mogę być w ciąży. Obecnie występuje śluz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane opóźnienie miesiączki może mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to także wynik ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny a miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.