Spóźniona miesiączka po konizacji

Witam, od paru dni nurtuje mnie pewien problem. 28 września miałam robioną elektrokonizację szyjki macicy. Wyniki okazały się dobre. Lekarz zabronił współżycia przez miesiąc i nie miał przeciwskazań co do zajścia w ciążę. Po tej operacji dostałam normalnie miesiączkę, po czym teraz spóźniała mi się 12 dni. Myślałam, że jestem w ciąży, nie robiłam testu, po czym dziś nastąpiło plamienie, przypominające czyszczenie się macicy (tak jak po konizacji szyjki). Dołączył do tego ból podbrzusza i od tygodnia utrzymująca się gorączka 37.5. Trochę mnie to zdenerwowało, ponieważ nie wiem, czy to może być objaw ciąży, czy też może nawrót choroby (diagnoza brzmiała duża dysplazja). Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Przypuszczam, że spóźniająca się miesiączka nie ma związku z zabiegiem. Tym bardziej niemożliwy jest w tym przypadku nawrót dysplazji. Pani objawy mogłyby niepokoić, gdyby pojawiły się krótko po zabiegu. Ponieważ jednak minęło już dość dużo czasu, to raczej nie doszło do powikłań operacji. Ból w podbrzuszu najprawdopoboniej zwiastuje miesiączkę. Ciąża również jest niewykluczona (radzę wykonać test). Podwyższona temperatura natomiast najpewniej związana jest z infekcją, np. w drogach oddechowych. Gdyby jednak objawy zaostrzyły się, powinna Pani niezwłocznie udać się do lekarza.

Pozdrawiam!