Spóźniona miesiączka, przemęczenie - czy to może być ciąża?

Witam!
Mam mały problem, a mianowicie od kilku dni spóźnia mi się miesiączka. Ostatnią miałam 26 listopada. Od tego czasu współżyłam z chłopakiem i zawsze się zabezpieczaliśmy globułka + prezerwatywa i nigdy nie doszło do jej uszkodzenia. Zrobiłam dzisiaj 2 testy i wyszły, raczej negatywne tzn. na jednym jest widoczna taka bardziej biała niż różowa kreska. którą ja widzę, bo chłopak twierdzi, że jest ona fabrycznie narzucona do ewentualnego zabarwienia. Od kilku dni też pobolewają mnie piersi charakterystycznie jak przed okresem.
Z reguły miałam dosyć regularne cykle między 25 -30 dni i zastanawiam się czy ten brak okresu może być związany z nadmiernym stresem mam wymagające studia i w tym miesiącu nagromadziły mi się kolokwia, także uczyłam się całymi dniami śpiąc średnio po 4 h? Czy jest duża możliwość że to ciąża?
Pozdrawiam i bardzo dziękuje za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji biorąc pod uwagę zastosowaną antykoncepcję i wyniki testów ciążowych można stwierdzić, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest minimalne.
Na zatrzymanie lub nieregularność miesiączki mogą wpływać także takie czynniki jak przemęczenie fizyczne i psychiczne, stres czy zmiana klimatu.

Proponuję poczekać do terminu następnej spodziewanej miesiączki, jeśli się nie pojawi wówczas należy skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl