Spóźniona miesiączka, stosunki bez zabezpieczeń - co mi jest?

Witam.
Chciałabym uzyskać informacje od osoby, która jest specjalista w tej dziedzinie. ponieważ mam duży problem, mam 21 lat i jestem kobietą. Mianowicie chodzi o to iż mam bardzo nieregularne cykle miesiączkowe, lecz to nie jest jedyny z mych problemów natury kobiecej. Ostatni okres miałam 38 dni temu, teraz czekam na menstruacje ale nic.
Dodam, że odczuwam lekkie bóle lewego jajnika, czasami przy chodzeniu co zdarzyło mi się pierwszy raz. nigdy nie byłam w ciąży. Dodam iż współżyję ze swoim chłopakiem bez zabezpieczeń, ale nigdy nie dochodzi do wytrysku we mnie. Mam bardzo wrażliwe sutki, nie mogę ich nawet dotknąć, piersi niekoniecznie większe, może odrobinkę co jest wręcz niezauważalne. Jestem bardzo nerwowa rozkojarzona i rozstrojona, wydziela mi się z pochwy dość duża ilość jakiegoś białego płynu (zauważyłam to od paru dni iż wydziela się znacznie intensywniej).
Proszę o pomoc, w najbliższym czasie zamierzam wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam, czekam na odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W związku z bólami w okolicy jajnika, powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. Wskazane jest wykonanie badania wewnętrznego i USG, by sprawdzić, czy nie ma Pani np. torbieli jajnika. Diagnostyki wymaga także nieregularność cykli- prawdopodobnie cierpi Pani na zaburzenia hormonalne, które należałoby wyleczyć, jeśli myśli Pani o założeniu w przyszłości rodziny..

Jeśli wydzielina z pochwy jest żółtawa bądź zielonkawa i/lub nieprzyjemnie pachnie albo ma twarożkową konsystencję, to najprawdopodobniej doszło do infekcji pochwy, którą należałoby wyleczyć. Natomiast stosunkowo duża ilość białego, bezwonnego śluzu szyjkowego jest normalnym zjawiskiem w drugiej fazie cyklu miesiączkowego, ale również w ciąży. Podobnie bolesność piersi może występować zarówno przed miesiączką, jak i w stanie błogosławionym. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną o dużej skuteczności, tak więc ciąża nie jest wykluczona.

Radzę wykonać test ciążowy oraz umówić się na wizytę do ginekologa, niezależnie od jego wyniku, związku z bólami w podbrzuszu i nieregularnością cykli.

Pozdrawiam serdecznie!