Spóźniona pierwsza tabletka z nowego opakowania i tabletka 72 godziny po - jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Witam. Tabletki antykoncepcyjne zażywam od 10 miesięcy. Zdarzyło mi się spóźnić z zażyciem pierwszej tabletki z nowego blistra o 12 godzin 45 minut - powinnam była zażyć ją w piątek o 21:00, a zażyłam w sobotę rano o 9:45, w związku z czym przekroczyłam bezpieczny czas 12 godzin o 45 minut. W czasie przerwy współżyłam w środę ok. godz. 14:30. W tej sytuacji, gdy w sobotę rano uświadomiłam sobie o moim spóźnieniu, udałam się po tabletkę 72 godziny po i przyjęłam ją o 13:15 - czyli w 71 godzinie po stosunku. Czy w tej sytuacji mogę być w ciąży? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Trudno jest przewidzieć działanie wszystkich przyjętych przez Panią tabletek. Cały czas oscylowała Pani wokół granicznego czasu. Wydaje się jednak, że szanse na ciążę są minimalne. Oczywiście, potwierdzenia sugerowałabym wykonanie testu ciążowego. Wiarygodny wynik można uzyskać już w 14 dniu od ostatniego ryzykownego stosunku.
Pozdrawiam