Spóźniona tabletka z nowego opakowania, czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?

Witam Biorę tabletki antykoncepcyjne N*** od 8 miesięcy. Zawsze kończę brać tabletki w sobotę ok.22 i po 8 dniach przerwy (tj.niedziela) biorę 1 tabletkę z nowego opakowania. Jednak ostatnio byłam na wyjeździe i nie miałam gdzie zakupić nowego opakowania, więc wzięłam tabletkę dopiero w poniedziałek ok.14. Problem w tym, że kochałam się z chłopakiem w niedzielę. I stąd moje pytanie,czy istnieje ryzyko, że zaszłam w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam to przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne z przerwą 7-dniowaą, a nie 8 dniową, jak Pani napisała. Pominięcie pierwszej tabletki w cyku z pewnością obniża skuteczność antykoncepcji. Jeśli w tym dniu lub 7 dni przed, lub 7 dni po doszło do stosunków płciowych bez stosowania dodatkowego zabezpieczenia należy liczyć się z możliwością ciąży.