Spóźniony okres, bóle brzucha - czy to ciąża?

Witam. Ostatnią miesiączkę dostałam tydzień wcześniej, była ona dość obfita i trwała 3 dni. Kolejny okres powinnam dostać 11.12. lecz nadal się nie pojawił, odczuwam bóle brzucha, nabrzmiałe piersi, mam lekkie upławy. Moje pytanie: czy skoro poprzedni okres dostałam tydzień wcześniej, ten mogę dostać tydzień później, czy może jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie

Wcześniejsza miesiączka może być spowodowana wieloma czynnikami np. stresem. Jednorazowy taki incydent nie jest powodem do niepokoju. Jednak trudno określić czy kolejny okres będzie o czasie. Ponieważ może jest to początek zaburzeń cyklu. Gdyby kolejne cykle były nieregularne wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.

Przyczyną może być oczywiście ciąża. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Objawy, które ma Pani w chwili obecnej być może mają związek z ciążą albo z nadchodzącą miesiączką.

Pozdrawiam