Spóźniony okres i plamienie przy braniu tabletek - czy to normalne?

Od prawie 3 lat biorę tabletki, nigdy nie miałam jakichś skutków ubocznych czy innych problemów z tego powodu. Jednak w zeszłym miesiącu po skończeniu 21 tabletek dostałam okres nie "planowo" jak to miało miejsce zawsze (2 dni po zażyciu ostatniej tabletki) ale później ok. 5 dni po ostatniej tabletce. Następne opakowanie zaczęłam brać jeszcze z okresem, co nie powinno mieć miejsca bo powinnam być już po nim. Plamiłam jeszcze później kilka dni po skończeniu okresu. Wczoraj zauważyłam, że znów zaczęłam plamić, a do końca opakowania mam jeszcze kilka dni, dzisiaj czuję ból jakbym miała zaraz dostać okres. Co jest grane? Wiem, że najlepiej iść do lekarza, mam zamiar się dzisiaj umówić na wizytę, ale chciałam się jeszcze poradzić. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjna jak wszystkie leki mają swoje działania niepożądane. Jednym z takich działań są plamienia/krwawienia śródcykliczne. W takim prypadku konieczna może okazać się zmiana tabletek na inne.
Jednak w takim przypadku zawsze należy wykluczyć ciążę oraz udać się na badanie ginekologiczne.

Pozdrawiam