Spożycie alkoholu a marskość wątroby

Witam, mam niepokojący problem ponieważ 2 tygodnie temu wypiłem sporo alkoholu i zaczęło mnie boleć pod prawym łukiem żebrowym, ból trwa do teraz, dodam, że nadużywałem alkoholu, mam 27 lat i jest wystraszony ponieważ czytałem dużo o marskości tego narządu, czuję suchość i ustach i ten ucisk od 2 tygodni, zaprzestałem picia, proszę o poradę.

Diagnozę można postawić jedynie w oparciu o badanie fizykalne i badania dodatkowe. Proszę wykonać usg jamy brzusznej oraz morfologię, transaminazy, GGTP, proteinogram, układ krzepnięcia, poziom wit b12.
Z wynikami badań proszę zgłosić się do internisty.