Spożycie Polopiryny S w 6. tygodniu ciąży

Witam! W szóstym tygodniu ciąży, nie wiedząc o tym fakcie, zażywałam przez dwa dni Polopirynę S. W pierwszy dzień przeziębienia po dwie tabletki co 5-6 godzin (razem 6 sztuk), w drugi dzień po dwie tabletki rano i po południu, ponieważ polopiryna nie dawała oczekiwanych efektów zażyłam Gripex, czyli paracetamol, na noc. Miesiączkuję nieregularnie dlatego nie była świadoma ciąży, test wykonałam dopiero na następny tydzień po przeziębieniu. Proszę o informację co grozi mojemu dziecku.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo oddziaływania na płód kilku tabletek Polopiryny S przyjętych doraźnie. Będąc w ciąży przed zastosowaniem każdego leku warto skonsultować się z lekarzem.