Spożycie wieprzowiny na diecie wykluczeniowej

Po 2 latach diety wykluczeniowej doszedłem do tego iż po spożyciu wieprzowiny i tylko jej, następuje po około dobie reakcja skórna w postaci rumienia na twarzy, dokładnie policzkach, podobna do AtopowegoZS. Po czym pojawia się łupież (głowa, brwi), lub jest to po prostu łuszcząca się skóra. Następuje wydalanie czegoś w organizmu w postaci tego rumienia i łuszczenia intensywnego skóry (płaty skórne). Naskórek łuszczy się i odnawia przez okres tygodnia. Próbowałem różnych tabletek bez recepty.

Witam serdecznie,

Wygląda na to, iż Pana organizm ,,odzwyczaił się od wieprzowiny'' i jej nie toleruje. Proszę więcej samemu nie eksperymentować z tabletkami bez recepty a zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, internisty który da Panu skierowanie na dalsze leczenie u lekarza specjalisty.
Proszę nie bagatelizować problemu i skonsultować się z lekarzem

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Wieprzowina jest mięsem silnie alergizującym. Po wyłączeniu jej z diety mogą pojawiać się takie objawy o jakich Pan pisze w związku z tym należy wieprzowinę wykluczyć z diety i spożywać inne, mniej alergizujące rodzaje mięsa-drób, królika, wołowinę.