Spożywanie 1500 kcal podczas jednego posiłku

Witam ! Jem około 1500 kcal ale to wszystko w ciagu jednego posilku najczesciej około godziny 12. Jak zacząć jeść rzadziej i mniej boję sie ze utyje.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę skontaktować się z pobliskim dietetykiem w celu omówienia i wdrożenia prawidłowych nawyków żywieniowych. Dietetyk Panią zbada, weźmie wywiad i dobierze dietę indywidualną.

Pozdrawiam

Droga Pani!

Zjadanie takich ilości kcal podczas jednego posiłku nie jest dobre dla Pani zdrowia i prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego. Zdecydowanie go Pani przeciąża.
Istotne jest, aby jeść częściej, ale mniejsze porcje, które organizmowi będzie znacznie łatwiej strawić.
Proszę skontaktować się z dietetykiem osobiście lub za pomocą Internetu.
Gdyby miała Pani pytania, to zapraszam do kontaktu mailowego.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

witam,

nie wierze w to co czytam....koniecznie proszę udać się do dietetyka który rozpisze Pani zbilansowaną dietę składająca się z 5 posiłków! Jada Pani bardzo niezdrowo i obciąża Pani przewód pokarmowy tak kalorycznym jednym posiłkiem.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przede wszystkim należy wprowadzić 4-5 posiłki dziennie, w regularnych odstępach czasu. Zwiększy to metabolizm i zmobilizuje organizm do działania. Musi Pani wyeliminować przede wszystkim cukry proste (czyli cukier i produkty na jego bazie - słodkie jogurty, słodkie napoje, słodycze itd.). Należy swoje żywienie oprzeć na pełnowartościowym białku, dobrej jakości tłuszczach (oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej lniany na zimno, olej kokosowy, masło klarowane do smażenia) oraz węglowodanach złożonych. Nie może się Pani głodzić - takie diety na dłuższą metę skutkują efektem odwrotnym od zamierzonego, ani żywić się restrykcyjnie. Najważniejsza jest odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa podaż wszystkich składników odżywczych. Dodatkowo zalecamy włączenie nawet niewielkiego wysiłku fizycznego. Proszę także pamiętać o piciu wody. Najlepiej byłoby skonsultować się z dietetykiem, który na podstawie analizy masy i składu ciała oraz wywiadu żywieniowego przygotuje dla Pani terapię żywieniową oraz pomoże w realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444