Spożywanie alkoholu dwa miesiące po laparoskopowym usunięcie pęcherzyka żółciowego

Witam serdecznie , 10.03.2015 laparskopkowo miałam usunięty woreczek żółciowy i mam pytanie odnośnie do tego czy wolno mi pić alkochol piwo czy jakies wino kupcze , wiem smażonego nie powinnam jeść przez dłuższy czas bo odczuwam dolegliwości nawet tak lekarz stwierdził ze nie , ale czy alkochol mi wolno czy smażone jest gorszę ?? proszę o konkretną odpowiedź??

Przystosowanie wątroby do braku pęcherzyka następuje po ok. 6-7 tygodniach od jego usunięcia. Jednak zarówno alkohol, jak i smażone potrawy są przeciwwskazane - ze względu na i tak znaczne obciążenie wątroby. Z doświadczenia jednak wynika, że pacjenci po 2-3 miesiącach wracają do niewielkich ilości alkoholu, nie odczuwając dolegliwości. Ciężkostrawne produkty mogą być odczuwalne nawet po latach od usunięcia pęcherzyka. Najwłaściwiej jest trzymać się diety lekkostrawnej (bez smażonego) i obserwować organizm, reagując na ew. objawy.

Obydwie "przyjemności" bardzo osłabiają wątrobę, która musi poradzić sobie z ciężkostrawnym posiłkiem,a także z trutką jaką jest alkohol (jakkolwiek czasami przyjemnie smakuje). Powinna Pani mocno ograniczać jedno i drugie (do jednego razu w tygodniu), wpływ na organizm jest praktycznie taki sam.