Spożywanie alkoholu po przyjmowaniu antybiotyku

Witam, przez ostatnie 6 dni zazywalam amoxycyline 500 mg, ostatnia dawka o godz 13. Czy około 22 czyli po 9h mogę zażyć alkohol?

Witam!
Czas działania amoksycyliny wynosi ok. 6-8 godzin, tak że nie powinno być problemu. Proszę pamiętać jednak o umiarze, po infekcji organizm jest osłabiony i może mocniej zareagować na spożyte "procenty". Na pewno nie wskazane jest upijanie się. Przypominam przy okazji o odbudowaniu flory bakteryjnej jelit po antybiotyku - w aptekach dostępne są probiotyki (bez recepty), które warto jeszcze przez kilka dni zażywać.
Miłej zabawy!