Spożywanie alkoholu po stosowaniu Xifaksan

Witam!mam takie pytanie zażywam od 7dni antybiotyk xifaksan skoncze go wczwartek czy w sobote na weselu bede mogl wypic alkohol czy nie bedzie jakies reakcji?pozdrawiam

Witam!
Xifaxan, czyli rifaksymina tylko w niewielkim stopniu wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi. Nie ma więc ryzyka, że lek skumulował się w organizmie i dojdzie do niepożądanej reakcji z alkoholem. Proponuję jednak zachowanie umiaru ze względu na niedawne zachorowanie (osłabiony po chorobie organizm może inaczej niż zwykle zareagować na standardowa dawkę alkoholu)