Spożywanie alkoholu podczas spotkań ze znajomymi a alkoholizm

Czy możliwe, że jestem uzależniona od alkoholu? Mam 22 lata od 4 lat popijam ze znajomymi standardowe 1-2 piwa, czasem zdarzało się coś mocniejszego. Od jakiegoś roku 1-2 piwa dziennie muszą się pojawić na spotkaniach towarzyskich. Zdarza się tak, że wieczór zamiast ze znajomymi spędzam sama w domu i wtedy czuję się jakoś nieswojo, poddenerwowana. Zastanawiam się czy mogą to być skutki nieprzyjmowania alkoholu, czy po prostu forma przyzwyczajenia do takiej formy spędzania wieczorów.

Może to być dobra droga do uzależnienia. Jeżeli pojawia się niepokój gdy nie ma alkoholu. Zachęcam do eksperymentu. Przez 2 tygodnie na spotkaniach proszę nie pić. Jak będzie się Pani czuła? Czy Pani wytrzyma z np. coca colą? Jeżeli nie, to odpowiedź jest jasna.

Witam,
proponuję Pani kontakt z terapeutą uzależnień, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad i rozpozna, czy problem alkoholowy istnieje. Poradnie Leczenia Uzależnień znajdują się w wielu miejscach w Polsce. Koszt wizyty jest refundowany w ramach NFZ.