Spożywanie alkoholu przez męża i myśli o rozwodzie

Witam.Jestem z mężem 2 lata po ślubie, jednakże ja coraz częściej myślę o rozwodzie. Problem (dla mnie) pojawił się w relacjach mojego męża z moim ojcem. Dodam, że mój ojciec jest alkoholikiem, nigdy nie interesował się rodziną Ja jednak nie mogę już patrzeć jak pije (nawet niewiele) z moim ojcem (gdy jesteśmy u moich rodziców) i niestety nie widzi w tym żadnego problemu.Nie chcę takiego życia jakie miała moja matka, chcę zawalczyć o siebie, o własne szczęście, jednocześnie bardzo się boję

Dzień dobry,

Może Pani rozważyć terapię małżeńską, zanim podejmie ostateczną decyzję o rozwodzie.
Zazwyczaj jest ona dostępna w ofercie prywatnej, ale można też spróbować poszukać w ramach NFZ.

Witam !
Znalazła się pani w sytuacji kryzysowej w swoim domu i żeby sobie pomóc a później mężowi proszę zadzwonić do centrum kryzysowego w Poznaniu lub centrum pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i tam pani doradzą jak postępować z mężem oraz gdzie uzyska pani pomoc osobiście . Życzę powodzenia i pozdrawiam

Dzień dobry!

Dorastanie w rodzinie z pijącym rodzicem może mieć bardzo duży wpływ na rozwój dziecka i jego późniejsze dorosłe życie - na emocjonalność, uczuciowość, tworzone związki, stosunek do alkoholu itp. Zachęcam do poczytania w internecie artykułów dotyczących DDA (dorosłe dzieci alkoholików) i współuzależnienia. Pomoc psychoterapeutyczną, porady i wsparcie w jak najlepszym zrozumieniu siebie w tej sytuacji znajdzie Pani np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Terapii Uzależnień itp.

Pozdrawiam!