Spożywanie alkoholu w ukryciu a alkoholizm

Witam, czy należy nazwać uzależnieniem od alkoholu sytuację, w której osoba sporadycznie popija alkohol (piwa)-tzn.w odstępach cokilkudniowyh, a czasami zdarzy się dzień po dniu po max 2piwa na raz, lecz ta osoba pije ten alkohol w ukryciu? mimo iż kilkaktotnie została ta osoba przyłapana, ze w ukrciu wypiła i postanowiła, że zaniecha, każdorazowo po 2-3tyg przerwy znów powracała do sporadycznego popijania (osoba ta ma w pracy sytuację mocno obciążającą emocjonalnie i wywołującą ciągły stres).

Dzień dobry.

Diagnoza alkoholizmu wymaga szczegółowego wywiadu, który dotyczy nie tylko częstotliwości używania alkoholu, ale (chyba przede wszystkim) okoliczności jego spożywania. Trudno określić czy "osoba" opisana przez Panią jest uzależniona od alkoholu, można jednak wnioskować, że alkoholu używa w sposób niespecyficzny - czyli w samotności i jeszcze w ukryciu, co może wskazywać na rodzący się problem.
Śledzenie i przyłapywanie "osoby", o której Pani pisze, wydaje się być w tym wypadku jednak błędnym postępowaniem. Bardziej pomocna byłaby otwarta rozmowa i próba przekonania tej "osoby" przynajmniej do konsultacji psychologicznej.

Pozdrawiam.