Spożywanie białka i bóle nerek u 14-latki

Moja córka ma 14 lat i od 2 dni spożywa ponad 100 gram białka dziennie. Waży 47 kg. Pije raz dziennie kefir jeden i tylko kefir nic innego żadnej wody. I od 3 dni bolą ją cały czas nerki i oddaje mało moczu i ją piecze gdy sika. Proszę o podejżenia co się może jej dziać z nerkami.

Powinna Pani koniecznie zgłosić się z córką do lekarza. Najbardziej prawdopodobna jest infekcja w drogach moczowych, nie da się jednak wykluczyć bardziej poważnych schorzeń. Proszę także zadbać o płyny - kefir to pokarm w bardziej płynnej konsystencji, a nie płyn w rozumieniu możliwości zaspokojenia zapotrzebowania organizmu na wodę. Poadaż białka w diecie z kilku dni raczej nie ma wpływu na funkcjowanie nerek u zdrowej osoby. Jeżeli natomiast istnieją problemy z filtracją kłębuszkową wysoka podaż białka może pogarszać stan chorobowy. Niezależnie jednak od diety i podawania płynów wizyta u lekarza jest konieczna (najlepiej jak najszybciej).

Dr Krystyna PogoĹ

Proszę nakłonić córkę do zmiany diety!

Popsuje sobie nerki, zakwasi organizm...!

Aby dowiedzieć się co jest problemem proszę udać się z córką do lekarza, który powinien zlecić podstawowe badania moczu, ewentualnie badania w kierunku problemów z nerkami. Dieta 14-letniej dziewczyny powinna być różnorodna, oparta o zasady zdrowego odżywiania, także tutaj warto było by zadbać o delikatne modyfikacje. Proszę też zwrócić uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu.