Spożywanie chelatu magnezu a wypieranie ołowiu i kadmu z organizmu

Dziękuję za info. Pani odpowiedź potwierdza to co czytałem. Nadal nie wiem natomiast czy spożywanie chelatu magnezu, nie spowoduje wypierania ołowiu, kadmu z organizmu co byłoby niezłe, ale może spowodować zatrucie organizmu tymi metalami, jeśli nie zostaną one wydalone z moczem. Nie spotkałem w internecie żadnych fachowych wiadomości i porad, które by to potwierdziły lub zaprzeczyły. Czytałem, że chelatem wprowadza się 1 dobry metal a w to miejsce pobiera zły. Czy tak?

Witam, chelaty mają za zadanie dostarczyć związek mineralny lub metale i odebrać inne. Naturalnym chelat występujący w naszym organizmie to hemoglobina - wiąże i oddaje tlen. Podobnie działać mają wytworzone chelaty. Z pewnością takie suplementy są bezpieczne.