Spożywanie coraz większych ilości alkoholu przez chłopaka

Witam, Moj chlopak ma 22 lata od roku zauwazylam ze zaczal spozywac wiekasza ilosc alkoholu.. Wczesniej wypijal 2 piwa na tydzien z czasem to sie poglebilo i pil to jedno piwo dziennie a teraz od pol roku pije codziennie po 2,3 piwa przez 5 dni a zawsze w srody wypija whisky z cola praktycznie cala 0.5L albo np.8 piw we czwartki tak samo wypija z 8 piw.. Czy to jest normalne? Co mam robic? Jestem zmeczona juz ta sytuacja i ciaglym mu tlumaczeniem zeby przestal pic bo to i tak nic nie daje..:(

Witam, Pani zaniepokojenie jest jak najbardziej uzasadnione. Nie ma powodu aby znosiła Pani obcowanie z kimś kto praktycznie codziennie jest pod wpływem alkoholu.Partner powinien skonsultować tę sprawę w poradni leczenia uzależnień a Pani ma prawo oczekiwać aby przestać pić, jeżeli nie jest w stanie spełnić tej prośby sugeruję rozważyć rozstanie.Pozdrawiam

Dzień dobry,

Sama musi sobie Pani odpowiedzieć czy jest zadowolona z takiego związku.
A partnerowi może Pani jedynie zaproponować podjęcie leczenia uzależnienia od alkoholu w Poradni Leczenia Uzależnień.