Spożywanie czosnku a przyjmowanie antybiotyków

Dzień dobry, szczęśliwego Nowego Roku życzę na początek. Chciałam zapytać, bo wpadłam na genialny dla mnie pomysł (nie muszę płacić za antybiotyk), czy mogę zastąpić leczenie przez 10 dni antybiotykiem DUOMOX dwa razy dziennie(rano i wieczorem) jedzeniem trzy razy dziennie czosnku, również przez 10 dni. Czy to tak samo nie pomoże? Nie będę chodzić po mroźnym powietrzu. Będę leżeć w łóżku. Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Jeśli antybiotyk został przepisany przez lekarza po odpowiednim badaniu, to prawdopodobnie ciężko będzie pozbyć się infekcji bez zastosowania go.
Proszę nie interpretować popularnego powiedzenia, że czosnek jest nauralnym antybiotykiem w ten sposób, że można go używać zamiennie z np. Duomoxem.