Spożywanie dwóch jajek dziennie

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się, jakie są skutki spożywania dwóch ugotowanych jaj dziennie? Mateusz

Witam serdecznie. Jajka są cennym źródłem białka i dobrze przyswajalnego żelaza. U zdrowej osoby taka ilość nie powinna powodować żadnych objawów ubocznych. Proszę jednak pamiętać, żeby wprowadzać do diety inne produkty będące źródłem białka, jak ryby, nabiał czy mięso. Urozmaicona dieta to najlepsze rozwiązanie.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana,

Dziwnie sformułował Pan pytanie odnośnie skutków spożycia jaj. Jeżeli nie ma Pan problemów z cholesterolem (a jak się domyślam w tak młodym wieku raczej problem nie występuje) to może Pan śmiało spożywać jaja. Są one bowiem bardzo zdrowym produktem. Zawierają wiele witamin, minerałów a przede wszystkim pełnowartościowe białko.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk