Spożywanie gotowanych warzyw i owoców w diecie przy chorobie refluksowej

Witam Czy chorując na refluks można w diecie stosować gotowane warzywa takie jak: korzeń pietruszki, korzeń selera, burak i gotowane owoce takie jak: jabłko, banan. Pozdrawiam

mgr Anna Kołdon Dietetyka, Zabrze

Witam serdecznie,

Oczywiście, że tak. Natomiast proszę unikać warzyw cebulowych, szparagów, karczochów, pomidorów, nasion roślin strączkowych oraz owoców cytrusowych. Przeciwskazane w diecie są również produkty takie jak: czekolada, napar z mięty, kawa, alkohol, napoje gazowane, tłuste wędliny i nabiał, orzechy oraz ostre przyprawy.

Pozdrawiam,

Dietetyk kliniczny
Anna Kołdon

Witam Pana,

może Pan zjadac wymienione gotowane wasrzywa i owoce.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk