Spożywanie jaj na śniadanie

Czy jeśli jem na śniadanie 3 jajka na miękko raz w tygodniu to za dużo na jeden raz?
ponad rok temu

Witaj,
Spożycie 3 jaj na śniadanie 1 raz w tygodniu to nie jest dużo, pod warunkiem że oprócz jaj spożywasz na sniadanie także warzywa np. pomidor, papryka, oraz pieczywo pełnoziarniste. Wówczas takie śniadanie jest odpowiednio zbilansowane. W tym dniu staraj się nie spożywać porduktów bogatych w cholesterol np. wątróbka, pasztety, wieprzowina. W tygodniu jeśli nie chorujesz na miażdżcę i nie masz podwyższonego cholesterolu możesz zjeść do 5 jajek. Pozdrawiam, Aneta Kościołek