Spożywanie jajek na diecie redukcyjnej

Jak często mogę jeść jajko w tygodniu? zależy mi na redukcji, mam 26 lat, a martwię się o cholesterol.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

zaleca się 3-4 jaja/tydzień u osób które mają podwyższony cholesterol. Cholesterol znajduje się w żółtku jaja więc spokojnie mozna jeść omlet czy jajecznicę z białek.

Pozdrawiam

Witam Pana,

jeżeli występują problemy z cholesterolem proszę jadac nie więcej niż 4 zółtka jaj tygodniowo.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk