Spożywanie makaronu podczas diety

Mam pytanie...czy podczas diety można spożywać makaron??

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od diety. Sadze ze mozna pełnoziarnisty w małych ilościach.

Witam Pana,

Na diecie nawet trzeba spożywać makaron, ale ma to być makaron razowy a nie biały zwykły. Makaron razowy jest źródłem węglowodanów złożonych, które stanowią głównie źródło energii w diecie. Oczywiście nie przesadzamy z ilością zjadanego makaronu, wszystko z umiarem i najlepiej zjadać go na śniadanie lub an obiad. Staramy się unikać makaronu na kolacje.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk