Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spożywanie małej ilości płynów przez 4-letnie dziecko

Dzień dobry, proszę o pomoc w przypadku mojej 4 letniej córki, która mało pije płynów, a ostatnio nie chce się "załatwiać" lub robi to 1-2 razy na dobę. Była ok 1,5 roku temu pod opieką nefrologa z powodu częstych infekcji układu moczowego, miała robioną cystografię, która nic nie wykazała, oglądał ją chirurg dziecięcy, czy nie ma zwężonej cewki moczowej i wszystko ok. Ostatnie dni nas martwią, gdyż nie wiemy co robić i co może być przyczyną takiego stanu, proszę o wskazówki. Dziękuję za pomoc.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, konieczne jest zwiększenie podaży płynów u córki, by nie dopuścić do odwodnienia. Jeśli dziecko nie chce samo przyjmować płynów konieczna jest konsultacja z pediatrą, który oceni czy występują objawy odwodnienia i czy konieczne jest nawodnienie dożylne.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety