Spożywanie płatków owsianych a wchłanianie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie czy codzienne spozywanie dwoch lyzek platkow owsianych, jablka prazonego i lyzki siemienia wplywaja na wchlanianie tabletki antykoncepcyjnej. Tabletke biore rano 6.30 a te mieszanke wieczorem na kolacje. Pozdrawiam.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Nie, nie ma to wpływu- żołądek opróżnia się z pokarmów stałych po 6 godzinach.

z poważaniem
Michał Kurek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spożywanie wymienionych produktów nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Witam. Spożywanie takich posiłków nie ma wpływu na wchłanianie doustnych tabletek antykoncepcyjnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinno mieć wpływu. Proszę pamiętać że nie w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.