Spożywanie płatków owsianych a zaparcia

Dzień dobry, Chciałabym zapytać czy spożywanie codziennie 1 porcji płatków owsianych (np. musli lub ciasteczka zbożowe lub jogurty z płatkami) może być szkodliwe? Mam problemy z zaparciami, ale w dniu kiedy zjem płatki owsiane-w jakiejś postaci to jest lepiej. Mama nastraszyła mnie, że mogą się one gromadzić w jelitach i spowodować poważne problemy, czy to prawda?

Płatki owsiane są elementem zdrowej diety i mogą być spożywane codziennie, szczególnie u osób mających tendencję do występowania zaparć. Nie gromadzą się one w jelitach, a dostarczany wraz z nimi błonnik korzystnie wpływa na pracę jelit.