Spożywanie przejrzałych bananów

witam czy spożywanie czarnych bananów(przez ich długie leżenie np.tydzień) jest niezdrowe?

Witam serdecznie,

Przejrzałe owoce oczywiście zmieniają swoją wartość odżywczą (np. zmienia się ilość poszczególnych składników odżywczych).
Przejrzałe banany zawierają dużo więcej cukrów prostych, ponieważ skrobia ulega rozkładowi - poziom cukru podnosi się szybciej we krwi (szczególnie diabetycy powinni uważać na takie owoce).
Zawierają więcej antyoksydantów. Zmniejsza się za to zawartość witaminy C, kwasu foliowego czy witaminy B1.
Także taki przejrzały owoc nie jest niezdrowy. Ma trochę inną zawartość składników odżywczych.
Takie owoce nie należy spożywać bezpośrednio, ale można dodać je do chleba lub placków owsianych.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z materiałami na stronie naszej poradni dietetycznej www.kalorynka.pl

Pozdrawiam serdecznie,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann