Spożywanie przetworzonych owoców

dzień dobry. chciałbym dowiedzieć sie jak często i w jakich ilościach należy jeść konfitury przechowywane w lodówce. czy one są zdrowe?

 Sylwia Ogrodowczyk

Trudno wyznaczyć dawkowanie konfitur nie znając ich składu, i czy są tzw. domowe, czy kupione. Powiem tak: Domowe nawet codziennie po łyżeczce a kupione 3 razy w tygodniu;) Grunt by nie przesadzać, a dieta była urozmaicona i nie bazowała tylko na słodkich konfiturach.

Witam Pana,

pytanie jest dość nieprecyzyjne więc trudno na nie odpowiedzieć. Zależy czy konfitury są domowej roboty czy zakupione w sklepie i czy jest Pan na diecie redukcyjnej, chciałby Pan przytyć a może po prostu zdrowo się odżywiać. Jeżeli konfitury są domowe to może Pan je spożywać nawet codziennie ale w rozsądnych ilościach ponieważ zawierają sporo cukrów prostych zapewne dodanych jak i tych z owoców. Pamięta tez Pan aby dieta była pełnowartościowa i urozmaicona.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk