Spożywanie regularne alkoholu w małych ilościach a uzależnienie

Witam. Moja mama ma trudny nawyk otóż pije co dziennie po 2 piwa a w weekend pije mocniejsze procenty z zawodu jest księgową ma stresującą pracę gdyż prowadzi 2 szkoły. Kiedy juz sie napije wytyka błędy każdemu domownikowi oraz podsłuchuje rozmowy z gośćmi źle sie zachowuje nie powinna tak zachowywać się matka. Być może w ten sposób odreagowuje swój stres z pracy. Jak powiedzieć mamie żeby przestała pić. Czy jest chora?

Uzależnienie nie jest tylko kwestią ilości wypitego alkoholu, a raczej tego, że jest on niezbędny do regulacji emocji, czyli poradzenia sobie z emocjami i życiem codziennym. Dlatego zachęcam do konsultacji i diagnostyki w ośrodku terapii uzależnień. Po diagnozie ośrodek będzie mógł zaproponować- w razie potrzeby- odpowiednie formy poradzenia sobie.