Spożywanie wina przy lekach na nadciśnienie

witam biorę tabletki na nadcisnienie betaloc zot oraz piramil czy mogę wypic lampkę wina.

Dawka ok. 100-150 ml wina raz na tydzień nie powinna zaszkodzić. Na pewno jednak należy to skonsultować z lekarzem prowadzącym. Mogą istnieć dodatkowe czynniki, które uniemożliwiają wypicie alkoholu. Przy nadciśnieniu zamiast wina polecam sok z aronii i monitorowanie ciśnienia. Z pewnością może pomóc obniżyć nieprawidłowe wartości ciśnienia.