Spożywanie winogron przy diecie lekkostrawnej

Witam chce się zapytać czy winogrona są lekkostrawne ? Ponieważ stosuje dietę na chorą wątrobę i nie wiem czy mogę bez obaw zjadać winogrona :)

witam, chorób wątroby jest wiele, a każda z nich może wymagać odrębnych, niekiedy wykluczających się zaleceń. prosze doprecyzować co to za choroba, wówczas możliwe będzie określenie zaleceń dla Pani.
Winogrona są wzdymające, czyli nie zaliczają się do owoców lekkostrawnych.
Pozdrawiam serdecznie
www.dietoterapia.waw.pl