Sprawdzanie telefonu po 6. latach związku i rozmowy partnera z innymi dziewczynami

Witam! Jestem w zwiazku ponad 6 lat , w tym roku bierzemy slub. . Wiem ze natuszam Jego prywatnosc ale co jakis czas sprawdzam Jego Telefon aby sie upewnic. Pewnego razu znow siegnelam po Jego Telefon I zauwazylam ze pisze z innymi dzieczywami. Tzn nie spotkala sie z nimi ale flirtuje z nimi na portalach. Co mam zrobic ? Boli mnie to ze tak sie zachowuje. Boje sie kolejej rozmowy z nim. Niechce go Stracic. Wiem ze on mnie kocha I zalezy mu ma nas.

Witam. Jeśli na pewno mu zależy i kocha to nie powinien flirtować kiedy powie mu Pani, że absolutnie tego sobie nie życzy i co to w ogóle ma znaczyć.

Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa to podstawy budowania partnerskiej relacji. Mam wrażenie, że tego trochę brakuje w Państwa związku. Warto się przyjrzeć, co jest powodem braku zaufania, co sprawia, że potrzebuje Pani kontrolować chłopaka? A także, co jest motywacja chłopaka do podobnych zachowań? Co mogliby Państwo zrobić, by być bardziej wrażliwym na swoje potrzeby i oczekiwania nawzajem, a jednocześnie nie czuć się zagrożonym, a raczej szanowanym, kochanym czy docenianym.
Na początek warto rozmawiać- właśnie o swoich potrzebach, oczekiwaniach, wątpliwościach. Razem poszukiwać rozwiązań, które usatysfakcjonują obie strony. Jeśli trudności będą się nasilać- warto skorzystać z pomocy psychologa pracującego z parami i małżeństwami i spróbować wspólnie przepracować kryzys.