Sprowadzenie jąder po operacji wnętrostwa

Witam, synek miesiąc temu miał operację obustronną wnętrostwa, plus usunięte wodniaki. Z jednym jąderkiem niby ok, natomiast drugie jest unieruchomione, nie da się go sprowadzić do moszny i znajduje się wysoko po za nią. Wcześniej pojawiało się w mosznie, wiec od czasu do czasu się chłodziło, teraz jest cały czas w wysokiej temperaturze. Kiedy będzie można wykonać ponownie zabieg sprowadzenia jąderka.

Oczywiście to czy należy wykonać kolejny zabieg sprowadzenia jądra do moszny musi zadecydować chirurg prowadzący. Jeśli rzeczywiście nadal będzie utrzymywało się wysokie położenie jądra i jądro będzie w kanale pachwinowym to zapewne będzie wskazany kolejny zabieg. Jednak w chwili obecnej na końcowe efekty zabiegu przeprowadzonego miesiąc temu jeszcze trzeba poczekać. Zazwyczaj ocena prawdziwego stanu miejscowego po operacji odbywa się po około 4-6 miesiącach. Dopiero więc po tym okresie będzie można określić czy należy wykonać kolejny zabieg.