Sprzeczne wskazania testów ciążowych

Witam serdecznie, mam pytanie.
Od 9 dni spóźnia mi się okres, zazwyczaj miałam regularnie. Zdenerwowałam się i zrobiłam test ciążowy. Pierwszy wyszedł pozytywny, po czym dla pewności zrobiłam test innej firmy, podobno bardziej czulszy i ten wyszedł negatywny.

Nie mam żadnych objawów ciąży, piersi też mnie nie bolą. Jedyne co mnie niepokoi to to, że bardzo boli mnie prawy jajnik. Ból nie ustaje i promieniuje na całe podbrzusze. Gdy chodzę czuje ucisk, gdy siedzę również czuje ten ból. Zawsze przed okresem pobolewał mnie prawy jajnik. Jestem umówiona do ginekologa ale się strasznie denerwuje co to może być.
Proszę o odpowiedz

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Bardzo rzadko zdarza się, by pozytywny wynik testu ciążowego był fałszywy. Najprawdopodobniej doszło jednak do zapłodnienia. Aby uzyskać całkowitą pewność, dobrze byłoby wykonać test z krwi (badanie stężenie betaHCG we krwi, które można zrobić w prawie każdej przychodni)- jest to badanie o zdecydowanie większej czułości niż domowy test z moczu. Zapraszam także do lektury artykułu: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0. Natomiast jeśli nawet podczas wizyty lekarz wykona badanie USG, potwierdzenie lub wykluczenie ciąży może jeszcze nie być możliwe, ponieważ jest jeszcze dość wcześnie (mimo że teoretycznie pęcherzyk ciążowy powinien już być widoczny).
Pozdrawiam serdecznie!