Spuchnięta i obolała warga sromowa po zastosowaniu szarego mydła

Jestem 5 tygodni po porodzie. Nie dawno zaczęłam przemywać się szarym mydłem. Od tego czasu mam spuchniętą i obolałą prawą wargę sromową. Czy to może być uczulenie na to oto mydło? Mój lekarz jest na urlopie. Będzie dopiero za tydzień. Co mogę do tego czasu robić? Poza tym nie mam żadnych innych niepokojących objawów. (nie można zadać pytania w dziale ginekologia) ;/
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam Panią serdecznie. Aktualnie produkowane tzw. szare mydła nie zawierają sztucznych barwników i substancji zapachowych, dlatego są czasem polecane alergikom. Stąd też można wnioskować iż dolegliwość jaką Pani podaje nie jest wynikiem akurat tego mydła. Możliwe iż doszło do zaczopowania ujścia jednego z gruczołów produkujących śluz. Oczywiście można do własnego komfortu i przekonania odstawić ten kosmetyk i obserwować reakcję organizmu.