Spuchnięta pochwa i serkowa wydzielina po współżyciu

Witam, mam problem z moją dziewczyną. Otóż po współżyciu zaczęła mieć problemy z pochwą, tzn spuchła jej pochwa, wydzielina "twarożkowa", swędzenie. Po tygodniu to ustąpiło. Teraz, przy każdym współzyciu pochwa ją piecze, wargi sromowe puchną, aczkolwiek brak żadnej wydzieliny, po czasie opuchlizna schodzi, lecz swędzenie pozostaje. Co to może być, jak to można wyleczyć? Oraz trzeba ograniczać współzycie? Bardzo Proszę o pomoc!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, prawdopodobnie u dziewczyny rozwinęło się zakażenie pochwy, powinna zgłosić się do ginekologa, gdyż konieczne jest dokładne rozpoznanie choroby i rozpoczęcie leczenia. Przede wszystkim, na podstawie objawów, należy brać po uwagę grzybicę.